سلام

از زمان رونمایی نمایشگرهای انعطاف پذیر که فقط دو دهم میلیمتر پهنا دارند و مانند یک تکه طلق رومیزی انعطاف پذیر هستند حدود یک سال می گذرد . اما خبر جدید این است که شرکت tdk اعلام کرده که به زودی آن را به بازار خواهد داد .

نمایشگر انعطاف پذیر که از فناوری OLED ( دیود نوری ارگانیکی ) بهره می گیرد , با پهنای دو دهم میلیمتر از خطر شکستگی و آسیب کاملا در امان است و مصرف انرژی بسیار کمی هم دارد , بنابراین می تواند با یک باتری کوچک و سبک کار کند .

یکی از مهمترین مزایای این نمایشگر ها این است که با بهره گیری از یک صفحه لمسی به آسانی می توان نمایشگر و صفه کلید را روی یک سطح انعطاف پذیر در یک فضای بسیار کوچک جمع کرد و به عنوان مثال یک نوت بوک را در یک استوانه ی کوچک همیشه به همراه داشت .

این فناوری که اگر اشتباه نکنم به وسیله ی شرکت سونی در سال 2010 به دنیا شناسانده شد خیلی زود گسترش یافت و دیگر تولید کننده ها هم آنرا ساختند , ولی هیچ کدام هنوز به تولید انبوه آن نرسیده اند . نمایشگر انعطاف پذیر TDK که می توان گفت نخستین نسل گونه ی تجاری این محصول است محدودیت اندازه دارد , دست بالا تا 10 سانتی متر بلندی و 256 در 64 پیکسل هم وضوح تصویر . اما نگفته پیداست که در آینده ی نزدیک گسترش این فناوری به پایه ای خواهد رسید که اندازه های بزرگتر و بالاتر هم در دسترس خواهند بود . در آن روز شما با هزینه ای بسیار کمتر رایانه ی همراه بسیار کوچکتر و سبک تری خواهید داشت که باتری پایدار تری هم دارد .

1 دیدگاه »

 1. سینا
  5:33 ق.ظ در فوریه 3rd, 2011

  سلام
  بالاخره تولید شد.
  امیدوارم بتونم در زمان تولید انبوه یکیشو بخرم (آخه کیفم خیلی سنگینه)
  دعا کنید که محتاجیم.

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب