سلام
سعید علی حسینی وزنه بردار قدرتمند کشورمان که دو بار به دوپینگ متهم و برای همه ی عمر از شرکت در مسابقات این رشته ی ورزشی محروم شد پس از گذشت حدود ۲ سال هنوز ناامید نشده و با پشتکار تمام پیگیر طرح شکایت و فرجام خواهی است تا بی گناهی خود را ثابت کند . علی حسینی چنان از پاک بودن خودش مطمئن است که درخواست داده که از نمونه ی ادراری که بر پایه ی آن دوپینگش ثابت شده آزمون DNA گرفته شود تا روشن شود که آیا این نمونه از آن وی بوده یا کس دیگری .
واپسین خبرهایی که از علی حسینی به گوش می رسد این است که به همراه دو وکیل کارکشته به دادگاه عالی داوری ورزشی در لوزان سوییس رفته تا از حیثیت و حقوق خود دفاع کرده و بی گناهی اش را ثابت کند .

اشکهای سعید پس از شنیدن خبر محرومیت همیشگی

گویا پس از پایان دادرسی های نخستین وکلا بسیار امیدوار و خوشنود دادگاه را ترک کرده اند و امیدواری زیادی دارند تا کار به سرانجامی خوش برسد .
حتما می دانید که نام داراب ریاحی و حسین رضا زاده در این جریان بسیار مطرح شد و نوک تیز حملات سعید و پدرش همواره متوجه این دو نفر بود که از هیچ تلاشی برای جلوگیری از شکسته شدن رکوردهای رضازاده فروگذار نمی کرده اند .

به خوبی به خاطر دارم که پس از قهرمانی رضازاده در المپیک سیدنی در سال ۲۰۰۰ ( که برای نخستین بار نام او را در داخل کشور مطرح کرد ) در حالی که صدا و سیما به سختی مشغول پایکوبی بر این پیروزی بود یکی از پیشکسوتان و مربیان وزنه برداری که مهمان برنامه ی ورزشی سیما بود به طور ضمنی به نکات ریزی اشاره کرد که جالب توجه بود . وی یاد آوری کرد که امروز رقیب چندان قدرتمندی در عرصه وزن ۱۰۵+ کیلوگرم وجود ندارد و این زمینه ی مناسبی برای قهرمانی آسان را فراهم آورده و از سوی دیگر ما مربی نام آوری آورده ایم که بلغارستانی است و مربیان بلغاری کلاس ویژه ای در بیوشیمی دارند .
گویا کشور بلغارستان آکادمی خاصی از دوره ی کمونیسم به ارث برده است که کارش تحقیقات زیربنایی و علمی برای کشف راهکارهای جدید و عملی در دوپینگ است و همسر ایوانوف مربی بلغاری و گران قیمت آن دوران ما در این مرکز به عنوان متخصص شیمی مشغول کار است .
دیروز که درباره ی سعید علی حسینی جست و جو می کردم به نامه ای در وبلاگ مازیار ناظمی ( مجری صدا و سیما ) برخوردم که بسیار جالب بود . نامه را از اینجا بخوانید . در این نامه که یک فرد کارشناس برای آقای ناظمی فرستاده همان گفتار تایید شده و آگاهی های بیشتری هم داده شده .

در نهایت آنچه که مشخص شد این بود که لباس جهان پهلوانی به تن هر کسی نمی نشیند و به تن خیلی ها زار می زند . ( حتی با بیمه ی ابوالفضل )

در پایان آرزو می کنم ۱۶ مرداد ماه که نتیجه ی دادرسی در زوریخ مشخص می شود سعید علی حسینی به حق خودش برسد و حیثیت از دست رفته اش را بازیابد و به میادین مسابقه بازگشته و زحمات سالیان دراز خود و پدرش را به فرجام برساند .

هم ایدون باد .

بدون دیدگاه »

No comments yet.

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب