سلام

شهرت مردم قزوین در یک امر به خصوص کاملا زبانزد و فراگیر است . از قراین و شواهد هم پیداست که این شهرت چندان دیر پا نیست . چون مثلا عبید زاکانی در قرن هشتم هجری لطیفه های زیادی از قزوینی ها گردآوری کرده که همگی بیانگر این هستند که در آن روزگار قزوینی ها به تند خویی و بداخلاقی شهره بوده اند و نه چیز دیگر .

امروز چشمم به نوشتاری افتاد که سرچشمه ی شهرت امروزی قزوین را پرونده ی قضایی پرسر و صدایی می دانست که متهم ردیف نخستش فردی به نام کاظم قاقی یوده . کاظم کوه کن ها معروف به کاظم قاقی ( قاق نوعی نان قندی خشک است ) گویا باغ آلویی داشته که تله ی بزرگ وی محسوب می شده . گاهی اوقات در این باغ باز می مانده تا کودک بیچاره ای سر برسد و از همه جا بی خبر برای دزدی میوه وارد شود . پس از مقداری میوه دزدی پسر بچه ی بیچاره ی وقتی عزم گریختن می کرده ناگهان با عمو کاظم مهربان روبرو می شده .

کاظم خان هم با توجه با اینکه شاهد جرم بوده با تهدید و ترساندن , کودک را مجبور به سکوت و اطاعت می کرده و به همین ترتیب به گروه بزرگی از کودکان منطقه تجاوز می کند .

هر چه تلاش کردم که زمان این رویداد را حتی به صورت حدودی به دست بیاورم به جایی نرسیدم . اما گمانم این است که دست کم ۵۰ , ۶۰ سالی از آن می گذرد .

به هر روی آقای کاظم قاقی پس از دستگیری به اعدام محکوم شده است . معروف است که در زمان اعدام از نگهبان کنارش خواسته که چشمانش را باز کند تا ببیند کسی از کودکان قربانی آنجا حضور دارد یا نه .

به محض باز شدن چشمانش به مسوول اجرای حکم اعدام می گوید : اِ اِ , محمد یتیم تویی بَبَم ؟ تو را هم که من زده بودم !!!

و بدین سان بود که اسطوره ی ب.چه ب.ازی قزوینی ها شکل گرفت و شهره ی آفاق شد . البته ظاهرن این تنها پرونده در این زمینه نبوده و کسان دیگری هم مانند کاظم خان قاقی در این زمینه به شهرت رسیده اند .

اما این که کلا مردم قزوین به امر ب.چه دوستی شهره شده اند بیشتر جنبه ی شوخی و مزاح دارد و آنگونه که گروهی می گویند : “توهین به قزوینیها” شاید اندکی بی انصافی باشد .

* گویا شبی در برنامه ی ۹۰ عادل فردوسی پور گفت و گوی تلفنی با اصغر مدیرروستا مربی وقت پیکان ( که روزگاری مقیم شهر قزوین بود ) داشته و از اعتراض تماشاچیان به داور مسابقه می پرسد که نام کسی را می برده اند و او کیست ؟! که اصغر مدیر روستا با خنده می گوید او یکی از شخصیتهای معروف شهر قزوین است . گویا تماشاچیان شعار می داده اند : ” کاظم قاقی کجایی ؟ این داور رو … “

2011/08/27
۵۰ دیدگاه

۵۰ Comments »

 1. مهدی نورمحمدی
  9:56 ق.ظ در مارس 18th, 2012

  دوست عزیز، من از اهالی قزوین هستم. مطلب شما را درباره کاظم قاقی خواندم و خیلی ناراحت شدم. بدانید که در هر جماعتی خوب و بد هست و هیچ وقت عمل زشت یک نفر را به پای یک شهر نمی گذارند. اگر چه شما شوخی کرده اید، ولی بدانید که انتشار این مطلب در اینترنت گناه است و برایتان بار اخروی دارد. جذاب تر کردن یک سایت یا وبلاگ، ارزش خریدن عقوبت اخروی را ندارد، البته اگر به آن معتقد باشید. لازم است به اطلاع شما برسانم که قزوین یک شهر تاریخی و فرهنگی است. این شهر در زمان صفویه در حدود ۵۵ سال پایتخت ایران بوده است. شهر قزوین زادگاه شخصیت های مشهوری همچون: حمدالله مستوفی (مورخ، جغرافی دان، نویسنده و شاعر)، عبید زاکانی (پدر طنز فارسی)، میر عماد قزوینی (اسطوره خوشنویسی ایران)، دهخدا (پدر لغت نامه نویسی)، عارف قزوینی (شاعر، تصنیف ساز، خواننده و آهنگ ساز بزرگ عصر مشروطه و خالق ترانه زیبای از خون جوانان وطن لاله دمیده)، علامه محمد قزوینی (بنیانگذار تحقیقات علمی نوین در ایران)، سید اشرف الدین حسینی (شاعر طنزپرداز عصر مشروطه و مدیر روزنامه نسیم شمال) و صدها ادیب، شاعر، دانشمند، عالم، هنرمند و خوشنویس دیگر.
  شهر قزوین پایتخت خوشنویسی و کانون طنزپردازان بزرگ کشور است. این شهر با وجود این که یک درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده، ۱۷ درصد از آثار تاریخی کشور را در خود جای داده است. شهر قزوین مدفن چهار تن از انبیای الهی به نامهای سلام، سلوم، سهولی و القیا است که از انبیای بنی اسرائیل بوده اند و مرقد آن ها در خیابان پیغمبریه قزوین قرار دارد. حال انصاف بدهید که آیا انصاف است که به جای پرداختن به این سابقه درخشان، یک فرد بدنام را سمبل یک شهر بدانیم، حتی اگر به شوخی باشد. بدانید که استعمار انگلیس برای اولین بار به ما یاد داد که علیه یکدیگر لطیفه بسازیم و همدیگر را تمسخر کنیم و ما ناآگاهانه به ساختن لطیفه علیه ترک ها، کردها، لرها، اصفهانی ها، رشتی ها و قزوینی ها هستیم و آب به آسیاب دشمن می ریزیم. اگر شما دوست گرامی به میهن خود علاقه دارید، از شما خواهش می کنم که این مطلب را از وباگ خودتان حذف کنید و باعث ناراحتی مردم یک شهر تاریخی و فرهنگی نشوید. با تشکر از لطف شما.

 2. وحید فلاحی
  1:47 ب.ظ در مارس 22nd, 2012

  سلام
  نوشتار شما به روشنی نشان داد که یا مطلب را نخوانده اید یا سرسری خوانده اید . اگر خوانده بودید می دانستید که رواج چنین شهرتی در قزوین را فقط به این پرونده و شوخی نسبت داده بودم و با استناد به یک سند تاریخی نتیجه گرفته بودم که ریشه ی تاریخی هم ندارد . بی دلیل ناراحت شدید . قزوین هم شهری است مانند دیگر شهرهای ایران و مردم مهربانش مانند دیگر ایرانیان .

 3. kljk
  10:57 ق.ظ در آوریل 10th, 2012

  وحید جان ببم اینا چی نوشتی

 4. ب
  8:57 ق.ظ در می 22nd, 2012

  کاظم قاقی من رو هم زمین زده
  خا ازش نگذره

 5. كاظم
  10:16 ق.ظ در جولای 21st, 2012

  اگر نمیدانید بدانید کاظم قاقی طیب تهران رو هم زده زمین سر ی موضوعی جر و بحثشون میشه کاظم میگه من به صبح فردا نرسیده تو رو زدم زمین طیب به کاظم میگه سگکی باشی جقله قد کوتله یالا سیکتر شب کاظم راه می افته میره تهران میره بالا پشت بوم خونه طیب شب تو خونش توی خوب طیب………میکنه وطیب از روی خجالت روش نمیشه از خواب بیدار شه.

 6. مسعود
  12:25 ب.ظ در ژانویه 21st, 2013

  این که قزوینی جماعت یک عده شان اهل این کار هستند دروغ نیست خودشون ابروی خودشان را برده

  اند من رفیق داشتم بچه قزوین خودش گفت سر بچه بازی ۵۰ تا ادم با هم دعوا کردن خودتون قضاوت بکنید

 7. نون قاق
  2:36 ب.ظ در فوریه 11th, 2013

  همه شهر های ایران تقریبا هرشهری یک شاعر یک نویسنده یک آدم قیور و …… که شما حساب کنید هر شهری واسه خودش انسان های بسیار بزرگی دارند .ولی این قزوین مزخرف انسان بزرگ و تاریخیش شده کاظم فافی که آبروی قزوین را برده من یه قزوینیم که واقعا فرهنگ این شهر زیر صفر هستش مخصوصا اون لحجه مزخرف وآبرو ببرشون که موقع دعوا بکار میره که از این لحجه در موقع دعوا کردن میگند تا طرف مقابل بترسه واون آدم قزوینیول اصل که این لحجه زبان مادری او هستش و افتخار میکنه ولی میرسه به یک دختر سریع تهرانی میکنند حرف زدنشونو.عشق دادابازی هم دارند ولی سگ همیشه دم در خونش پارس میکنه.بلا نسبت با فرهنگ ها

 8. ali
  9:29 ق.ظ در مارس 5th, 2013

  من همینجا علام میکنم به کل جهانیان که ما کاظم دوست داریم و به او احترام میگذاریم و هر کس در این کشور بزرگ یعنی قزوین احترم نگذارند ودر این کشور شاخ شوند به ان ها هم تجاوز خواهیم کرد اون مسعود … را بااون … زیریش را از این سایت بردار چراکه این بزرگ ترین افتخار ماست بعدش برای انها یک ایمیل بده بگو که من گفتم که همین دیشب بود که داش تی به … بعد امدی این جوری میگی فقط اگر یک شب گیرت نیارم واگر هم فکر می کنید درون شهر خودتان خیلی زور دارید وخیلی شاخ هستید فقط کا فیاس روزی به قزوین بیاید تا … تابفهمید قزوین این نه اونی که شم ها فکر میکنید ازطرف علی تیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاخ نشید حالی تانشد ببم جان اگر نشد بیام هالی تان کنم

 9. وحید فلاحی
  1:11 ب.ظ در مارس 6th, 2013

  گفتار گهر بار این هم میهن گرامی را تا جایی که می شد ویرایش کردم . برای بقیه اش هم پوزش می خواهم .

 10. arash
  2:52 ب.ظ در آوریل 16th, 2013

  ترک ورشتی رانمی گم قزوینی ها اصیل بالام جانی ها رامی گم گذشت از شوخی خیلی بست هستند خدا لعنت شان بکنه برای یه قرون …

 11. پ
  1:00 ق.ظ در می 14th, 2013

  هر کس به اندازه شعور و شخصیتش اقوام دیگر را پردازش می کند و هر آنچه که خود هست سر راهش قرار میگیرد پس اگر توصیف نظر دهندگان در مورد قزوینیها اینچنین است بهتر است کمی بیشتر به خود رجوع کنند و اینکه اگر قزوینیها اینقدر که میگویید بد هستند اینهمه مهاجر در آن چه میکنند که خود را مالک تمامی داشته های شهر ما می دانند و سعی در ترویج ضد فرهنگهای خود در شهر فرهنگی مارا دارند

 12. ب
  2:04 ق.ظ در آگوست 9th, 2013

  ببم جان راه داره بیای قزوین بند کفشت باز شه خودت می فهمی

 13. محسن
  7:41 ب.ظ در دسامبر 3rd, 2013

  سلام شهر ما که از قزوین بدتره اولین شهره که پرونده عمل زشت لواط زیاده.بیشتر پسراش همجنس بازن

 14. روح کاظم همیشه زندست
  5:49 ب.ظ در ژانویه 9th, 2014

  روح کاظم همیشه زنده است هرکس یاور نداره بیاد قزوین باور دارش میکنیم افتاد یا بیاندازمش

 15. حمید دادا
  3:24 ب.ظ در فوریه 13th, 2014

  یادتان نرود یکی از نوچه های کاظم قاقی به اسم … هنوز زندس. کسی شک داره بیاد هادی آباد قزوین بند کفششو ببنده اونوقت…

 16. مجید حاتم
  4:14 ب.ظ در جولای 23rd, 2014

  سلام . این که دز قزوین بچه بازی وجود دارد درست است … و من نیز در این زمینه کار هایی انجام داده ام ….

 17. شش
  1:44 ب.ظ در اکتبر 4th, 2014

  پرچم کاااااظم قاقی تو عرشه

 18. مرضیه از تهران
  11:52 ب.ظ در نوامبر 23rd, 2014

  سلام. من نمیدونم این کسانی که کامنت گذاشتن واقعا از اهالی اصیل قزوین هستند یا نه! اما بنده شخصا با سفر هرچند کوتاه مدتی که به قزوین داشتم پی بردم که چه شهر با قدمت و اصیلی هستش. و همینجا بود که برام سوال شد پس این شهرت قزوینی ها از چه بابت هست؟! و به اینجا رسیدم!
  روی صحبت من با ساکنان و اهالی این شهر هست.اگر هم وجود چنین واقعه ای صحت دارد، شما باید سعی در کمرنگ کردن آن و در برابر پررنگ کردن و مهمتر جلوه دادن قدمت و فرهنگ شهرتون و خودتون باشید نه اینکه…
  خلاصه اینکه “ایران سرای من است” و من شخصا سعی میکنم تا تمام خوبی هایی رو که در این شهر دیدم ترویج کنم چون بخشی از هویت ملی من محسوب میشه.

 19. وحید فلاحی
  8:24 ب.ظ در نوامبر 27th, 2014

  مرضیه خانم عزیز , هدف نگارش این نوشته این بود که نشان داده شود فقط یک مورد پرونده ی قضایی و حس شوخ طبعی ایرانی این شهرت را بوجود آورده , ولی شوربختانه بیشتر خوانندگان گرامی به دلیل دقت کم این هدف را نمی بینند , این می شود که هر روز تعداد زیادی کامنتهای توهین آمیز به ناچار به سطل زباله فرستاده می شوند .

 20. علی- قزوین
  3:49 ب.ظ در دسامبر 22nd, 2014

  شما یه لطفی کن این مطلب رو بردار دیگه مجبور نمیشی تعداد زیادی کامنت های توهین آمیز رو به ناچار به سطل زباله بفرستی.
  این مطلب خودش باعث شده یه عده که میخوان شهر قزوین رو بدنام کنن بیان اینجا کامنت بذارن.
  خواهشا این مطلب رو بردار.
  ممنون

 21. بی نام
  12:19 ب.ظ در ژانویه 3rd, 2015

  هر کجای ایران خوب وبد داره….. در زمان خلیفه دوم غلام سیاهی به کشتن اربابش اعتراف کرد اونو برای اعدام میبردند. در بین راه به امیر مومنان علی (ع) برخورد کردند، حضرت ماجرا را جویا شدند و فرمودند با هم به نزد خلیفه میرویم. در آنجا حضرت دلیل اعدام این شخص را از خلیفه دوم سوال کردند و او گفت که غلام به قتل صاحبش اعتراف کرده… حضرت فرمودند: آیا دلیل این کارش را از او پرسیدید؟ خلیفه گفت خیر.. حضرت از غلام سوال کردند که غلام گفت : صاحبم به زور به من تجاوز کرد بعد از آن من در فرصتی مناسب او را به قتل رساندم و پشیمان نیستم.. حضرت فرمودند: به مزار آن شخص میرویم و جمعیت زیادی از جمله خلیفه دوم همراه حضرت شدند… به دستور حضرت قبر صاحب غلام را گشودند و با کمال تعجب دیدند جسدی درون قبر نیست… حضرت رو به جمعیت کرده و فرمودند : به خدایی که جان در دست اوست از رسول خدا شنیدم که فرمود : هرکس لواط کند و با این گناه از دنیا رود … ملائک جسد او را به همانجایی میبرند که خداوند قوم لوط را هلاک کرد و روز قیامت با آنها محشور خواهد شد وبعد از آن فرمود که این غلام از راستگویان است و حکم به آزادی ان شخص داد…

 22. ايراني دوست
  2:52 ب.ظ در ژانویه 28th, 2015

  سعی کنیم به همدیگر احترام بذاریم ، همه ما از هر طریقی که امکان داره باید این چهره زشت رو از قزوینی ها پاک کنیم .

 23. ارسلان
  8:13 ب.ظ در آوریل 9th, 2015

  درود به دوستان عزیز.
  من قزوینی نیستم ولی به تمام کشور هموطنان ایرانی عزیزم احترام می ذارم ودوسشون دارم.
  هرچند که این مطلب ایشون یک مطلب طنز بود ولی در مورد مهر و محبت وگل بودن مردم قزوین شکی ندارم همینطور که درمورد عالی بودن مردم دیگر نقاط کشور عزیزمون ایران شکی ندارم.
  پاینده باد ایران و درود بر هم وطنان عزیز قزوینیم.

 24. علی
  12:38 ب.ظ در آوریل 18th, 2015

  واقعا برای جنابعالی بابت این مطلب چرند و کامنت های منتشر شده متاسفم. بنده خودم از اهالی قزوین هستم. قزوین شهری دانشگاهی با گردش مالی بالا و صنعتی است. مردم خوب و مهمان نوازی هم دارد. اینکه یک عده جهت عقده گشایی از دیدن پیشرفت های اخیر شهر قزوین اینگونه فضای سایبر را بر ضد قزوین آلوده می کنند. ناراحت کننده است. بنده دوستان زیادی از شهرهای مختلف داشته ام که به شهر ما سفر کرده اند و از نظافت و زیبایی خیابان هایش بسیار تعریف کرده اند. اونوقت جنابعالی اینجا گل به خودی می زنید؟!!

 25. محمد
  10:18 ق.ظ در آوریل 20th, 2015

  آقای وحید فلاحی نوشته شما مستند نمی باشد و در مورد داستانی که گفته اید اصلا اینطور نیست
  خواهشمندم بفرمایید که از کجا تحقیق کرده اید
  من تا اینجا می دانم که کاظم قاقی به دلیل چاقو کشی و قتل اعدام شده نه به خاطر داستان باغی که شما گفتید و گرنه اشاره به سند کنید و بعد بنویسید.

 26. وحید فلاحی
  2:39 ب.ظ در آوریل 29th, 2015

  سلام . شوربختانه دسترسی به پرونده های دادگستری استان قزوین آنهم در دهه های گذشته ندارم . بنا به همین دلیل هم بود که چند بار در نوشته آورده ام که : ” گویا ” چنین بوده و ” گویا ” چنان بوده . ضمن اینکه بیان این نکته که این شهرت جنبه ی شوخی دارد و از یکی دو پرونده ی قضایی سرچشمه گرفته کجایش توهین آمیز است ؟ بیشتر به نفع مردم خوب قزوین است تا به ضررشان .

 27. amir
  1:12 ب.ظ در می 5th, 2015

  واقعا براتون متاسفم بیاید قزوین بعدا برید اینارو بخونید من نمیگم قزوین هیچ مشکلی نداره ولی به جرءت میگم که از همه ی شهر دیگه بهتره چون من همیشه به همه جاهای ایران سفر کردم

 28. وحید فلاحی
  8:03 ب.ظ در می 8th, 2015

  سلام , برای من جای شگفتی زیادی دارد که بیشتر کامنت گذاران که به زبانهای مختلف متاسف هستند , حتی زحمت خواندن این نوشته ی چند خطی را به خودشان نداده و فقط متاسف می شوند . پیروز باشید متاسفان .

 29. مجتبی قتره
  8:40 ب.ظ در می 10th, 2015

  سلام من احل قزوینم وهمین جا بدنیا امدم وزندگی میکنم
  اگه ازمن میشنویدباید بگم کازم این جوریاهم نبوده بگفته پیرمردای راه اهن قزوین که بچه محلاش میشن کازم پهلوان بوده وخود من هم به عینه عکسشو توزور خانه راه اهن دیدم باقدکوتاه ولباس پهلوانی کازم تو هم دوره هاش به یکه بزنی معروف بوده واوازه شهرتش از همین جا میپیچه که هرجا بابچه های قزوین کسی دعوا میکرد میرفت تواون
  شهر ودعواوالقصه که تاهمین الان هم بین بچه های قزوین این قزیه هست که میگن طرف دعواشون بایدبلا سرش بیارن تاسرشو نتونه بلند کنه وکل قزیه که این همه هرفش هست همینه گرچه ادمای بیشرفی که بخوان بابچه این کارو بکنن همه جای دنیا هستش ومن نمیگم که نیست ولی اون بیشعوری که میگه فرهنگ ندارن بدونه که قزوین پایتخت فرهنگ وخوش نویسی ایرانه وان بی بته ای که میگه قزوین شاعر وشخصیت بزرگی نداره باید بگم که عارف قزوینی چیه میرداماد بچه کجاست این همه اثار باثتانی وفرهنگی از کجمونده و….. اتفاقا لحجه شیرینی هم دارن مگه جای دیگه دعوا میشه بالحجه ای غیراز شهر خودشو حرف میزنن اینایم که خیلی چرتوپرت میگن به نظر من جزواون بچه پررو های هستن که گیر بچه های قزوین افتادن

 30. وحید فلاحی
  6:24 ب.ظ در می 13th, 2015

  سلام
  از منطق جناب مجتبی قطره ( قتره ) سپاسگزارم . اشتباهات نوشتاری ایشان را تغییری ندادم , شاید با دلیل خاصی به این شکل نوشته باشند . تا آنجایی که به شخص من مربوط می شود ابدن توهینی به مردم شریف قزوین نکردم , اگر در کامنتها هم گفته ی نامربوطی آمده باشد دیدگاه یکی از هم میهنانمان است . ولی آنچه که روشن است قزوین شهری است کهن , با پیشینه ی فرهنگی درخشان که نیازی به اثبات ندارد

 31. ب
  10:09 ب.ظ در سپتامبر 22nd, 2015

  ببین اقا قزوین یه شهریه که ۳۰۰هزار نفر دانشجو از شهرا ی دیگه داره.من هم شنیدم که همچین حرفی رو راجع به کاظم قاقی میزنن.پایین شهرم زیاد رفتم.تو قزوین تیپ و قیافه های غیر طبیعی و نا متعارف قابل قبول نیست.یعنی مردم باهاش کنار نمیان.به دلیل همین وقتی یه پسر با شلوار تنگ تیپ انچنانی تو پایین شهر میره بهش چپ چپ نگاه میکنن و تیکه میندازن.ولی خب من تا حالا همچین چیزی ندیدم.یه کمی هست که اونم همه جای دنیا هم جنس بازی هست خب

 32. محمد علی
  8:32 ق.ظ در دسامبر 29th, 2015

  مادربزرگ پدریه من قزوینیه و قزوین زندگی میکنه من تهران بدنیا اومدم وزندگی میکنم اما قزوین زیاد میریم. تا جایی که من میدونم همچین چیزی نیست و با اینکه زیاد اونجا بوندم ندیدم همچین چیزی. قزوینیای اصیله اصیل ادمای مذهبی با ایمانو با فرهنگین و اینچیزا ازشون بعیده. قزوین خیلی مهاجر داره بعید میدونم این داستانی ک گفتید صحیح باشه. کلی بگم واقعا زشته دوستان وقتی از چیزی خبر ندارید اطلاعات غلط پخش کنید باور کنید چنتا رفیق قزوینی دارم میتونم بگم جز با ادب ترین دوستایی ک داشتمن

 33. وحید فلاحی
  8:06 ب.ظ در ژانویه 13th, 2016

  محمد علی عزیز , چطور میشه که حکایت یک نفر به همه تعمیم پیدا کنه . این حکایت یک نفره , یک نفر .

 34. نوید
  3:23 ب.ظ در ژانویه 30th, 2016

  خیلی جالب بود … من مشهدی هستم و کلا برام سوال بود چرا قزوین توی این چیزا اینقدر معروفه به هر حال توی مشهدم افرادی مثل کاظم قاقی بودن و هستن وحتی یه سری از همشهری های بی فرهنگ ما هم از این جور افراد همایت میکنند و این عمل ها رو نشونه قدرت میدونن اما به هرحال این بنده خدا نمونش در تمام شهر ها هم هست اما اینکه اینقدر شهرت پیدا کرده جالب بوده به هرحال این افراد سوژه جوک و طنز میمونن در بین مردوم شهر ها و همه شهر ها سوژه خودشون رو دارن اما اینقدر بینولمللی نمیشه

 35. سمانه
  3:22 ق.ظ در مارس 19th, 2016

  با ادای احترام به تعداد محدودی از مردم با فرهنگ قزوین .خواستم بگم ک هر چی در موردشو ن شنیدید درسته .چون حدود ۲ سال باهاشون زندگی کردم بهتره ک واسه ازدواج قوم دیگری رو انتخاب کنید اخلاقها و رفتارهای آزار دهنده و زننده ای دارند کنار اومدن با هاشون کار هر کسی نیست .از بداخلاقیشون و دعواهای قبیله ایشون گرفته تا ……… خدارو شکر خلاص شدم از دستشون

 36. امیر
  2:11 ق.ظ در می 16th, 2016

  با سلام. توی قزوین بچه بازی بین عده ای رواج داره ولی دلیل نیست که همشون اینطوری باشن. دعوای قبیله ای و بد اخلاقی هم اینجا نداریم اینجا قزوینه نه آفریقا. مردماشم همه باحال و امروزی و دوست داشتنین. توی هر شهری بد اخلاق پیدا میشه و این جای تعجب نیست.قابل توجه سمانه خانوم که شما میتونستی با یه قزوینی خوب ازدواج کنی و بیخودی به شهر ما توهین نکن.

 37. وحید فلاحی
  7:30 ب.ظ در ژوئن 30th, 2016

  امیر عزیز , حسرت به دلم موند که یک نفر این نوشته رو تا ته بخونه و فقط روی عنوانش قضاوت نکنه . اگر لطف می کردی و می خوندی می دیدی که من گفتم این شهرت در حد شوخی و فقط مربوط به پرونده ی کاظم قاقی است و ابدن توهینی به شهر با فرهنگ قزوین نکردم .

 38. گچپژ
  5:44 ب.ظ در سپتامبر 8th, 2016

  داستان جالبی بود، البته یه عده از ترکای عزیز اون بالا طبق معمول {بی جنبه بودنشون!} قصد داشتن با جبهه گرفتن و گفتن توهین هایی چون : ببم بیا گزوین بند کفشتو ببند و این جفنگیات قصد تخریب چهره این مردم عزیز رو داشتن که دیگه عادی شده و همه هم فهمیدن که جنبه ندارن، اما واسه همه جک میسازن و به همه هم توهین میکنن همه جا حتی تو ورزشگاه به صورت دسته جمعی !.. و دم از جدایی طلبی میزنن..
  اما در مورد این مطلب هم منم خیلی وقت پیشا از یکی از همکارانم در پتروشیمی شنیده بودم این ماجرا رو ، خودشم قزوینی بود.. راجب اخلاقشون هم میگفت بعضیاشون اهل دعوا و شر هستن، خصوصن یه روستایی به نام تاکستان که میگفت خیلی جوونای شری داره توش و این ماجرای بچه بازی هم اونجا رایجه.، اما میگفت این رفتار زشت مربوط به قزوینیای اصل نیست و بیشتر مربوط به ترکاش هست.، خصوصا ترکایی که از تبریز میان اونجا. آخه اونجا بین تهران و تبریز هست و زیاد از اونجا رد میشن.. این بنده خدا میگفت قزوینیا آدمای خوب و با فرهنگی هسن و این ترکا هسن که اسمشو خراب کردن.. میگفت ترکای تبریز وقتی میرن تهران روز دوم تهرانی میشن و تهرانی همه جا صحبت میکنن و دادا دادا میکنن و به همه میگن تهرانی هسیم اما وقتی دعواشون میشه میرن رو فاز ترکی.. به هر حال همه مردم ایران خوب و شریفن و همشونو دوست دارم، حتی ترکاشو عرباش… ممنون از مطلبتون دوست گرامی.

 39. هیشمتو الله تیراختور زادهه شمخدری
  3:21 ق.ظ در سپتامبر 17th, 2016

  بنده هم با برادر کرامیمون جیناب کجبج موافیگم.. باید یی فیکری در راستای بی جنبکی ما تورکا نموده بشیم و بیشتر از این لیلی به گاگامون نذاشته بیشه.. باید حیسابی رومون فرهنک سازیه اساسی بشیم و از بیخو بن فرهنکیمون دوروست بیشه ..
  باباه یعنی چی تا یه برنامه ای دوروست میشه دردمون میکیره هی دم از جودایی میزنیم باباه ! اخی این فیتیله چیش بود آخر که شولوغش کردیم بیخودی الکی ! من کلی از این برنامی کیف میکردم خوشم میومد.. بعد از اونور تا دلتون بخواد رفتارای ضد ایرانی ازمون سر میزنه همه جا ، مخصوصا تو ورزشکاه ها که دیگه گربون عرب ها بیرم که در مقابل ما کمتر شعار ضد ایرانی سر میدن… من خودم یه تورک تبریزی اصل هستم و با افتخار همه جا هوار میکشمو میکم یاشاخسین آزوربایوجان تورکنن هاردنه.، اما دیکه واگیعا به سوتوح اومدم از دست خودومون..! دیگه شورشو در آوردیم اه ! همش ایعتراض همش درد همش بی معرفتی همش دو رنکی.. همش ریا.. همش گودرت طلبی… هی دور و ور حکومت چرخیدیم این ۴۰ سال تا یه چیزی بهمون بیماسه.. بسه دیکه باباه اه !.. آللاه… باباه ولاه ییکم اینسانیت هم چیزه خوبیس دادا…

 40. میjsj
  9:35 ب.ظ در نوامبر 7th, 2016

  اینا حرفایی که برای تفرقه و تخریب جامعه میزنن.حذف کنی بهتره.سودی نداره

 41. محمد
  5:26 ب.ظ در فوریه 2nd, 2017

  دوست من شما گویا تا الان قزوین را ندیده اید . پس اجازه بدهید قزوین را توصیف کنم. قزوین یکی از صنعتی ترین شهرهای ایران است و چهار درصد تولید ناخالص داخلی کشور در قزوین است در حالی که این منطقه در حدود یک درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است از آن طرف بیشتر از نیمی از تولید ملی ایران هم در خوزستان نفت خیز و تهران البرز است. این یعنی قزوین یک شهر حرفه ای در تولید ثروت است پس مردمان چنین منطقه ای بسیار هم باهوش و فرهیخته اند. دوم ، قزوین یک شهر با دانشگاه های متعدد است و نسبت دانشجو به جمعیت در این شهر رتبه اول کشور است خوب این هم یک نشانه دیگر از یک شهر پیشرو. سوم شهر قزوین در سالهای اخیر نسبت به شهرهای همرده خود در کشور بسیار پیشرفت کرده است تنها ظرف چهار سال قزوین بیش از بیست پل و ده ها برج و مجتمع تجاری ساخته است که برای یک شهر نیم میلیون نفری در ایران یک رکورد است و نشان داده که یک شهر آوانگارد و خوش فکر با مردمانی نجبب است. افراد شارلاتان و ناجور همه جا هستند در تهران یا قزوین یا اصفهان فرقی نمی کند ولی اینها نمی توانند معیار قضاوت در مورد یک شهر باشند معیار قضاوت در مورد مردمان یک شهر خروجی آنها در ساخت شهری آباد است که مردم قزوین در سالهای اخیر ثابت کرده اند که این کار را بهتر از هر کسی بلدند. درود بر قزوین و درود بر ایران عزیز

 42. علی
  4:43 ب.ظ در مارس 17th, 2017

  دقیقا این حرف در مورد قزوینیا درسته…بنده خودم شخصا اولین باری که وارد قزوین شدم و سوار اولین تاکسی شدم راننده تاکسی بی شعور گفت بیا جلو میخوام دو تا خانم عقب سوار شن وبعد که نشستم تو مسیری که میرفتیم با هر بار دنده عوض کردن یا دستش و میکشید رو ران پای من یا دستش وبه ….من میزد.ولله انقد ترسیده بودم که نفسم بالا نمیومد که حتی بگم بهش خجالت بکش از سنت و وسط مسیر با اون دوتا زن پیاده شدم از ترس..و مورد دومش فردای ان روز بود……..فهمیدم اگر موندگار بشم باید پاره پوره از قزوین راهی تهران بشممم…

 43. dav b
  2:29 ق.ظ در آوریل 12th, 2017

  آقا جان من با توده مردم زندگی کردم و میدانم تمایل به جنس نر در میان جوانان و حتی سن پایین در این شهر با شاخص محله های خلافکار نشین تهران مثل جوادیه پاکدشت خاک سفید برابری میکند

 44. قزوين
  11:57 ق.ظ در آوریل 16th, 2017

  من یه قزوینی اصیلم و افتخار میکنم به زادگاهم. و مطمئنم اینهایی که این کامنتها رو درباره قزوین مینویسن و سعی در بدنام کردن این شهر و مردمش دارن و با افتخار از کارهای زشتشون تعریف میکنن ،اینها همون بی اصل و نسب هایی هستن که به زور دونسل قبلشون قزوینی هستن و با اینکار ها میخوان خودشون رو مطرح کنن. کسی ازشون بترسه و حساب ببره و به اصطلاح بهشون بگن دادا.

 45. تابو
  6:51 ب.ظ در ژوئن 18th, 2017

  مطلب جالبی بود،من قزوینی نیستم وتعصبی به قزوین ندارم،به نظرم این مطلب در حمایت از این بود که یه مورد انسان بچه بار تعمیم داده شده به کل شهر و سعی در آبرو خریدن برای شهر داشت، در کل تا وقتی که مسایل جنسی و صحبت راجع بهشون تابو و ممنوعه همین وضعه، در ضمن در کشورهای پیشرفته غربی برای کسایی که به سکس با کودک علاقه دارند کلاسای روان شناسی میذارن تا بهشون کمک کنن که خودداری کنن از عمل کودک آزاری، اعدام پاک کردن صورت مساله هست،تجاوز به هر حال محکوم هست چه به زن یا مرد یا کودک یا حتی حیوان، ولی اگر ٢ تا انسان بالغ بخوان رابطه جنسی داشته باشن ، صرفنظر از جنسیتشون، این رابطه مشکلی نداره و بایستی به حقوق اقلیت های جنسی احترام گذاشت تا جلوی تبعات سنگین پایمال کردن حقوق این افراد در جامعه گرفته بشه… با سپاس

 46. وحید فلاحی
  7:33 ب.ظ در جولای 18th, 2017

  سلام
  تابوی عزیز , رحمت به روان پاک شما ! سرانجام کسی پیدا شد که پیام این نوشته ی کوتاه و روشن را درک کند . سپاس !

 47. یه ایرانی
  6:07 ب.ظ در جولای 3rd, 2017

  سلام! من شخصا به همه هم وطن های خوبم افتخار میکنم از هر قومیتی. مهم انسان بودنه برتری قومی حرفیه که جاهلا میزنن نه آدمای فهمیده. جاهل هم بحث کردن نداره. آدمای بی وجدان متجاوز هم از هر قومیتی باشن منفورن و هیچ ربطی به هم ولایتی هاشون نداره. همه جا هم پیدا میشن. لطفا درمورد مردم یه شهر یه رای کلی ندید و خودتونو مدیون این همه آدم نکنید. اگرم از کسی ضربه خوردید برید مشکلتونو خودتون حل کنید با بد و بیراه گفتن به همشهری هاش دق دلیتونو خالی نکنید. من خودم اصالتا اردبیلی ام مخلص هموطنای عزیزم از جمله قزوینی هام هستم. برای همه اونایی که از تهمت و تمسخر برای جوک ساختن استفاده میکنن هم متاسفم.
  روی صحبتم با نظردهنده ها بود نه کسی که این مطلب رو گذاشته.

 48. فاطمه
  1:23 ب.ظ در جولای 4th, 2017

  سلام من چندین سال قزوین زندگی میکنم ولی اصیل قزوینی نیستم همچین این حرفها در مورد شهر با فرهنگ قزوین صحت ندارد .از نظر هیزی همه ی شهرهای ایران خوب و بد داره فقط مختص قزوین نیست .قزوین آدمهای اصیل و بافرهنگ زیاد داره طوری که من دلم نمیخواد به غیر قزوین تو شهر دیگه ی ایران زندگی کنم مگه اینکه بخوام خارج از کشور برای زندگی برم

 49. یه بنده خدا
  11:24 ق.ظ در جولای 12th, 2017

  سلام
  چرا انقدر این مطلب رو کِش دارش کردین!!!
  از سال ۱۳۹۰ تا الان که ۱۳۹۶ باشه همینطور داره درمورد این پست کامنت ارسال میشه 😐

 50. میتی
  10:53 ب.ظ در جولای 12th, 2017

  شش سال درگیر یه مطلب جالب خیلی عجیبه من برام سوال شد که این قضیه از کجا آب میخوره مطلب جالبی بود و دیدم نسبت به قزوین عوض شد. مرسی ولی شش سال درگیر همین مطلب بودینا

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب