Warning: Declaration of AVH_Walker_Category_Checklist::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.widgets.php on line 62

Warning: Declaration of AVH_Walker_CategoryDropdown::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.core.php on line 876

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
عروسکهای زنده!! « پرثوه

سلام

این خبر که یک شرکت استرالیایی اقدام به ساخت عروسکهای زنده کرده است خبر جدیدی نیست و در خرداد ماه امسال منتشر شد . در گشت زنی اینترنتی دیروز دوباره این خبر را دیدم . برای آنهایی که خبر را ندیده اند باید عرض کنم که این عروسکها می توان گفت به گونه ای به وجود آوردن زندگی به صورت ساختگی ( مصنوعی ) هستند ( البته به ادعای سازنده شان )

 

این عروسک که عمر مشخصی دارد ( یک سال و سه سال ) از ترکیب ژنهای dna انسان و خرگوش و چند جانور دیگر ساخته می شود . زنده است و حرکت و حس دارد و درد را هم احساس می کند . با القای خواب مصنوعی در بسته بندی خود نگهداری می شود و پس از باز کردن جعبه 20 دقیقه زمان نیاز دارد تا از خواب بیدار شود .

در صورت واقعی بودن این ادعا و عملی شدن آن باید گفت که انسان وارد مرحله ی جدیدی از زندگی شده است , مرحله ای که چندان هم خوشایند نیست و چشم انداز خوبی هم ندارد .

در فیلمهای علمی و تخیلی همیشه آینده ها را دیده ایم که انسان همه چیز را ( حتی اندامهای یدکی برای خودش ) می سازد و همه چیز را در کنترل خود گرفته , اما در حقیقت اختیار خودش را از دست داده است .

این حقیقتی انکار ناپذیر است که زیاده خواهی و جاه طلبی انسان کار را در کره ی زمین به جاهای ناجوری کشانده است .

پس از نابودی زیست بوم زمین و غارت همه ی هدایای خدایی آن امروز انسان را می بینیم که برای سود و سرگرمی خود موجود زنده تولید می کند .آنهم در قواره ی صنعتی و تولید انبوه . بدون این که به این موضوع فکر کند که همه ی گونه های جانوری و گیاهی این کره ی خاکی یا نابود شده اند و یا چیزی به نابودیشان باقی نمانده است و همه ی اینها از کرامات خود اوست . اگر مرد است آنها را از نابودی نجات بدهد ,  تولید موجود زنده ی جدید پیشکش .

به نظر می آید که روند رو به شد گسترش دانش و در اولویت قرار گرفتن اقتصاد  باعث شده است که انسان امروز از همه چیز غافل شود و بر سر شاخ بن ببرد .

زمین مادر همه ی آفریده هاست , اما انسان با تکیه بر مغز بزرگ و توانایی اندیشیدن خود همه ی موجودات را از حقوق خودشان محروم کرده و تمامی داشته های زمین و طبیعت را از آن خود کرده است . اما گویا انسان از این جایگاه و همه توانایی خود طرفی نخواهد بست , چون آینده نگر نیست و خودخواه است . تولید عروسک زنده گام نخست است . در گامهای بعدی انسان رباتهای هوشمند می سازد و برای آسایش خودش همه ی کارها را به آنها می سپارد .

اگر هم مانند فیلمهای تخیلی رباتها شورش نکنند و انسانها را نابود نکنند تکیه ی بیش از حد به دانش و فن آوری باعث بی توجهی بیش از پیش به طبیعت خواهد شد و زمانی که طبیعت نابود شد آن وقت انسان باید برای مشاهده ی نابودی خودش شمارش معکوس را آغاز کند .

ولی خب , چه می شود کرد انسان است و هرگز میخ آهنین هیچ منطقی در سنگ سود جویی و منفعت طلبی اش فرو نرفته و نخواهد رفت .

اطلاعات کامل در مورد عروسکهای زنده را از این سایت بخوانید :

عروسک زنده ژنتیکی

2011/01/10
1 دیدگاه

1 دیدگاه »

  1. شهلا
    1:36 ب.ظ در سپتامبر 30th, 2012

    به نظر من اصلا ايده ى خوبي نيست .با احساسات و عواطف انسان مخصوصاً بچه ها بازي ميشود و تمريني براي قساوت قلب است.

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب