سلام

سرهنگ معمر قـذافی که از حدود ۴۲ سال قبل یک تنه و تنها بر اریکه ی قدرت در لیبی تکیه زده است و خودش را مدعی دمـوکراســـی و اســلام و همه چیز می داند و این روزها با فــتنــه ی مخـالفان در آستانه ی سرنگونی قرار دارد از اصالت خانوادگی زیاد و درخشانی برخوردار است .

ارتش فرانسه در سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۱ ناحیه ای از لیبی را به اشغال درآورده بوده که روستای فزان یعنی زادگاه قذافی هم در آن ناحیه بوده . معمر کوچولو در ۱۹۴۲ به دنیا آمده و تا همین سال گذشته خبر نداشته که پدرش چه کسی می توانسته باشد . اینجا می توانیم نتیجه بگیریم که یا دهان مامان معمر کوچولو آنقدر قرص بوده که برای همه ی سالهایی که با این پرسش معصومانه که : ” بابام کیه ؟ بابام کیه ؟ چرا  همه ی بچه های ده بابا دارن من ندارم ؟ “روبرو می شده, سخت مقاومت می کرده و مهربانانه می گفته : ” به تو چه ؟ دلم خواسته . برو گمشو بازیتو بکن .” یا این که اصولا این مامان مهربان بنا به دلایلی اصلا خبر نداشته که چه کسی می توانسته این دشنام پست آفرینش را در دامانش گذاشته باشد .

حالا دلیل هر چه که بوده پارسال یک خبرنگار و پژوهش گر سمج و بی کار فرانسوی آنقدر سوابق نیروهای مستقر در روستای فزان را بررسی کرد تا فهیمد که احتمالا شیطنت یاد شده بوسیله ی یک خلبان فرانسوی به نام البار بریزوسی انجام شده که دست بر قضا شباهت شگفت آوری به معمر کوچولو هم دارد .

معمر کوچولو و تصویر بابای مرحومش

معمر کوچولو و تصویر بابای مرحومش

البار شجاع در جنگ رشادتها نشان داد و نهایتا هم کشته شد و راز سر به مهر پدر رهــبــر لیبی را رقم زد . امروز پسر البار در تلاش است که با گردآوری دختران و زنان جوان در اطراف خودش غم دوری از پدر را فراموش کرده و با بمباران هموطنانش خود را در راس هرم قدرت نگه دارد و  فرزندانش هم بیهوده تلاش می کنند که پدر با اصالتشان را یاری کنند . اما تجربه ی تاریخ چیز دیگری می گوید .

گویا معمر کوچولو باید برود لای دست پدرش .

معمر کوچولو در روزگار فعلی

معمر کوچولو در روزگار فعلی

آبشخور این مطلب :

وبلاگ بدلکار

۲ Comments »

 1. علي
  8:13 ق.ظ در ژوئن 23rd, 2013

  برو بمیررررررررر.آشغال.معمر قذافی همون آدمی بود که زمان جنگ ایران و عراق بهمون موشک داد تا عراق رو بزنیم.دلقک تو چه حالیته از تاریخ و دروغ هاش.این عکس اصلا هم شباهتی نداره.قذافی مرد بزرگی بود.
  نقل قول از فرانسوی های بیمار و خرافاتی که یه سوم زن هاشون رو آلمانی ها حامله کردن.
  دم آلمانی ها گرم.اون زمانی که همه دنیا ازمون رو برگردونده بود قذافی بهمون موشک داد وگرنه ما موشک امون کجا بود.قذافی بود که اوایل انقلاب یه سری سلاح داد تا هلیکوپترهای شاه ملعون رو در صورت لزوم سرنگون کنیم تا مردم رو درو نکنن تو چی حالیته هیچی هیچی.دلقک بدبخت

 2. وحید فلاحی
  10:33 ق.ظ در ژوئن 23rd, 2013

  با پرستش شخصیتی مثل قذافی خیلی شدیدتر به خودتان توهین کردید . کسی که قذافی ها را بپرستد چه جور موجودی می تواند باشد ؟

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب