سلام

امروز نهمین سالروز رویداد ۱۱ سپتامبر است .  رویدادی برآمده از تعصب کور . آنقدر کور که ۱۹ نفر به نام اسلام نه تنها دست خود را به خون ۲۹۹۹ انسان بی گناه آلوده می کنند , بلکه آنقدر نابینا می شوند که به نام اسلام دستورات صریح اسلام را هم زیر پا گذاشته و دست به خودکشی می زنند .

من تصور نمی کنم در هیچ کجای قوانین اسلامی خودکشی توجیه داشته و پذیرفتنی باشد . حتی اگر گروه فوق متعصب القاعده نام جهاد اسلامی را هم بخواهد به این گونه حرکات جنایتکارانه بدهد بازهم گذری بر قوانین اسلامی ما را با این حقیقت آشنا می کند که جهاد تعریفی دارد و شرایطی .

جهاد به طور عمده به دو دسته ی جهاد دفاعی و جهاد ابتدایی تقسیم می شود که در تعریف هیچ کدام کشتن مردم بی خبر و بی گناهی که در محل کار یا منزلشان بسر می برند جایی ندارد . اقدام به نابود کردن خود به نام حرکت جهادی هم در تعریف آن وجود خارجی ندارد . به هر کجای این رویداد که بنگریم چیزی جز حماقت یک گروه بی فکر و رذالت یک گروه سواستفاده گر نمی بینیم .

این حماقت و رذالت جدای از آنکه ۲۹۹۹ انسان بیگناه را به کام مرگ فرستاد و خانواده هایشان را سوگوار کرد باعث دردسر جنبی میلیونها انسان بی گناه دیگر هم شد . هزاران مسلمان ساکن در کشورهای غربی با محیط زندگی خود دچار چالشهای بزرگ شدند . کسانی در خشم مردم غرب سوختند .  آمریکا به عراق و افغانستان حمله کرد و صدها هزار کشته و بی خانمان و یتیم و بی سرپرست بر جا گذاشت . هزاران خانواده ی آمریکایی و انگلیسی و غیره عزیزانشان را در جنگ از دست داده و می دهند و … .

سر آخر جای جهان اسلام و دنیای مسیحیت هم همان است که در گذشته بود . چیزی به نفع کسی نشد . سرتا پا زیان بود و نابودی . تنها ثمره ی این حرکت ایجاد کینه ها و ترسهایی ماندگار در دل گروههای بزرگی از مردم دنیا بود و بس . مسیحیان از مسلمانان می ترسند و مسلمانان آسیب دیده از این ترس هستند .

۱۳۸۹/۰۶/۲۰
۴ دیدگاه

۴ Comments »

 1. j
  ۷:۳۰ ب.ظ در شهریور ۲۰ام, ۱۳۸۹

  سخنان شما گویی از زبان اوباما گفته میشود
  کهنه شده این شیوه تبلیغ و سرسپردگی

 2. وحید فلاحی
  ۵:۳۱ ق.ظ در شهریور ۲۱ام, ۱۳۸۹

  سلام
  مرثیه بر مرگ مردم بی گناه را سرسپردگی و تبلیغ می بینید ؟

 3. فرشاد
  ۵:۴۴ ق.ظ در شهریور ۲۱ام, ۱۳۸۹

  J,
  شما از این نوشته چه تبلیغیو گرفتی بگو مام بدونیم؟!
  فکر نمیکنی دوران تحجر و غرب هراسی شما کهنه شده باشه؟!

 4. مریم
  ۳:۳۳ ق.ظ در شهریور ۲۱ام, ۱۳۸۹

  دین افیون ملت هاست،چه مسیحی باشه،چه اسلام،چه بودا.و چه و چه
  تا زمانیکه انسانها ترجیح بدهند که به جای عقل از دین هایی که هزاران سال پیش برای انسانهای هزار سال پیش بوجود آمده، پیروی کنند، اوضاع جوامع بر همین قراره و افسوس و صد افسوس

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب