سلام

نخست تصمیم داشتم که درباره ی تصویر هیچ چیز ننویسم . چون خود عکس کاملا گویا و تاثیر گذار است . ولی پس از کمی بالا و پایین کردن به این نتیجه رسیدم که بدون دانستن این که این قهرمان کیست و به چه دلیل به جوخه ی اعدام سپرده شده و به چه دلیل این چنین خوشنود و بدون ترس در برابر مرگ ایستاده و به پهنای صورتش لبخند می زند , دیدن عکس لطفی ندارد.

افسوس که آگاهی بسیار کمی در باره ی ایشان در اینترنت وجود دارد . تنها به اندازه ی ۲ خط!! آن هم اینجا ( ف.یلــــتر شده است )

ناوی وظیفه ( سرباز وظیفه ی نیروی دریایی ) هوشنگ انوشه به همراه ۲ هم خدمتی دیگرش مهناوی دوم خیری و ناوی وظیفه گهربار در شهریور ۱۳۳۲ , یعنی چند روز پس از کودتای ۲۸ مرداد در اعتراض به این کودتا ناو ببر , از ناوهای نیروی دریایی ارتش محمدرضا شاه را آتش زدند و پس از دستگیر شدن در میدان امیر آباد خرمشهر بوسیله ی جوخه ی آتش اعدام شدند .

خیال آسوده و سرافرازی هوشنگ انوشه به این دلیل است که جانش را در راه سربلندی میهنش داده است . در دوران ملی شدن صنعت نفت خونهای زیادی ریخته شد و قهرمانان زیادی به خاک افتادند که ( شاید به دلیل نفوذ زیاد انگلستان و آمریکا ) هرگز نامی از آنها برده نشده و مردم ایران آنها را بسیار کم می شناسند .

۱۵ Comments »

 1. بهشید
  ۱۲:۰۷ ب.ظ در تیر ۱۲ام, ۱۳۹۰

  ممنون

 2. معهشيد
  ۷:۵۶ ق.ظ در مهر ۱۸ام, ۱۳۹۳

  ارتش محد رضا شاه نبود ارتش ایران بود و اتش زدن ناو ان توسط کادر ارتش ، مساوی خیانت به مملکت است ، هدف توجیه کننده وسیله نیست جان برادر.

 3. رسول
  ۱:۰۱ ق.ظ در آبان ۲۲ام, ۱۳۹۴

  خانم مهشید من که فکر می کنم ارتش انگلیس بود!!!
  همانطور که امروز ارتش روسیه است!!!

 4. حسین
  ۷:۲۶ ب.ظ در آذر ۲۷ام, ۱۳۹۴

  با نظر خانم مهشید کاملا موافقم
  خیانت به ارتش ایران بوده و حقش اعدام بود و هیچگونه فداکاری و میهن پرستی و از این الفاظ در خصوص وی نمیگنجد اخوی
  بیخود جو ندهید به حماقت یک سرباز خیانتکار

 5. وحيد
  ۹:۴۷ ب.ظ در آذر ۲۷ام, ۱۳۹۴

  عزیز دلم از قیافه اش معلومه که بنده خدا یه کم ساده بوده است

 6. افی
  ۶:۳۷ ق.ظ در دی ۲ام, ۱۳۹۴

  دست ان کسی که تیربارانش کرد درد نکنه باید میانداختنش جلو کوسه ها. نامرد بی وطن توده ای رو بی همه چیز مواجب بگیر روس. … و لعنت خداوند به هر چه توده ای و دشمن ایرانه

 7. کیوان
  ۱۰:۴۳ ب.ظ در بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۴

  با سلام دوستان ایشان دستش از دنیا کوتاه است خوب یا بد تاوان کارشو با جانش داده فحاشی لازم نیست درضمن ما از همه ماجرا با خبر نیستیم توهین هیچ کمکی به ما نمیکنه با تشکر.

 8. محمدرضا
  ۱:۳۷ ب.ظ در بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۴

  خائن کثافت

 9. 666سبز
  ۲:۳۹ ب.ظ در بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۴

  درود بر جانبازان راه آزادی که برای آزادی و سرافرازی این مرز و بوم لحظه ای از پای ننشستند.

  و همچنان ننگ ابدی بر استبداد پهلوی و استبداد … که همواره با انگ و برچسب زدن به مبارزان راه آزادی ، تلاش در بدنام کردن و توجیه کردن جنایات خود دارند و میبینیم که تا حدود هم به گمراه کردن مردم ، قتل عام دگرندیشان و آزادیخواهان و برقراری استبداد خود ، موفق شده اند ولی همانطور که بزرگان ما فرموده اند ، « جوجه را آخر پاییز میشمارند » !

  جوجه های استبداد پهلوی در آخر پاییز و اوائل زمستان شمرده شد و بزرودی … .

  و سپاس بیکران از نویسنده متن های « یک قهرمان دیگر » و « سلاخی یک قهرمان » .

 10. سامان
  ۱۲:۱۰ ب.ظ در اسفند ۹ام, ۱۳۹۴

  اینا اعدام هم کمشون بوده،یه مشت توده ای کمونیست که کارشون ترور و اشوب بوده،خیلیاشون هم سالها بعد اعتراف کردن که خیانت کردیم به کشور و شاه، اینا اعدام نصف حقشونه،بایستی بزارنشون جولوی حیوونا تا تیکه تیکه ببشن،البته اینکار هم نباید انجام بشه چون حیوون رو نجس میکنن،

 11. ب
  ۲:۴۹ ب.ظ در فروردین ۶ام, ۱۳۹۵

  اون آقا که پهلوی رو استبداد قلمداد میکنم چیزی نمیفهمه آقا آگه میشه استبداد رو تعریف کن

 12. خسرو فروهر
  ۳:۲۶ ب.ظ در خرداد ۷ام, ۱۳۹۵

  پاسخی به مخالفین ایران و فاجعه سازان ۵۷
  باز هم دروغی دیگر از سوی پهلوی ستیزان! سربازی که به همراه یکی یارانش ناو ببر, یکی از ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران را آتش زد قهرمان شما شده است؟! کارخانه دروغ سازی شما نسل شوم ۵۷ تمامی ندارد؟ ۶۵ سال پیش در هنگام جنگ سرد جزای این کار در هر کشوری در ان زمان همین میبود.
  ننگتان باد که در هراس از نور , تاریک پرست بودید و هستید!

  شکوه … , خواری … – از هنر ساسانی تا ابتذال …!!

  خسرو فروهر

 13. وحید فلاحی
  ۷:۲۳ ب.ظ در تیر ۱۰ام, ۱۳۹۵

  خسروی گرامی , وبلاگ من برای دومین بار فیلتر شده و دیگر به درخواستهایم پاسخی داده نمی شود تا همیشه فیلتر بماند . اگر تشخیص شما درست بود و من از مداحان نظام بودم وبلاگم با وجود اینکه حتی یک نوشته در یکسال و نیم اخیر نداشته فیلتر نمی شد .
  از سوی دیگر اگر به نوشته های دیگر وبلاگ مانند آنهایی که در مورد جنایات صفویه نگاشته شده سر بزنید خواهید دید که دیگرانی هم مرا به نوکری آمریکا و اسراییل و حقوق گرفتن از وهابیون عربستان و خیانت به کشور و چه و چه متهم کرده اند . کاش تندی آتش احساسات ما ایرانی ها کمی فروکش می کرد تا فرصت می کردیم در مورد ایده هایمان با هم گفت و گو کنیم . فحاشی را صدها سال است تجربه کرده و به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم .

 14. اشكان
  ۴:۳۶ ب.ظ در خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۵

  اینجاست که میگن:
  تن فروشان را دگر فردى نگوید فاحشه
  نا که فاسد زادگان میهن فروشى میکنند…
  این کار را اگر این بى پدر در کشور الگوش که روسیه بود انجام میداد، تا اجدادشو میسوزوندند و خاکسترشون را در بیابانهاى ماگادان پخش میکردند.

 15. وحید فلاحی
  ۷:۱۵ ب.ظ در تیر ۱۰ام, ۱۳۹۵

  روسیه سرزمین گسترده ای است با تاریخی طولانی و پر ماجرا . بیش از یک کتاب ( در ماگادان کسی پیر نمی شود ) باید خواند تا کمی این همسایه ی دردسر ساز و خطرناک را شناخت .

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب