Warning: Declaration of AVH_Walker_Category_Checklist::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.widgets.php on line 62

Warning: Declaration of AVH_Walker_CategoryDropdown::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.core.php on line 876

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
نخستین گامهای یک نوزاد نیکو نهاد در سرزمین مادری « پرثوه

سلام

در مهرماه سال گذشته , پرثوه پستی داشت با عنوان : ” تولد یک نوزاد نیکو نهاد در سرزمین مادری “ که در آن ابراز امیدواری کرده بودم برای از میان رفتن بیخیالی و بی اعتنایی در جامعه و نابودی سنت شوم به من چه.( زمانی بود که حاج فرج سلح شور بدزبانی کرده بود و همه مشغول گوشمالی اش بودند )

امروز که فاجعه ی زمین لرزه ی آذربایگان روی داده و بی اعتنایی صدا و سیما و دستگاههای دولتی مردم را ناراحت و دلزده کرده , حرکت یک موج بزرگ در جامعه برای ابراز همدردی و کمک و  همراهی با آسیب دیدگان حادثه , نور امیدی است در دلهای ما .

همزبانی و هم داستانی ورزشکاران یکی از مهم ترین جلوه های این امیدواری است . تا به امروز معمولا ورزشکاران چندان خودشان را درگیر این چنین جریانات اجتماعی نمی کردند و همیشه در حاشیه بودند .

علی دایی نخستین عضو خانواده ی ورزش بود که برای کمک شتافت .

علی دایی نخستین عضو خانواده ی ورزش بود که برای کمک شتافت .

ولی امروز ورزشکاران ما هم به این حس مسوولیت رسیده اند که در یک رویداد اجتماعی فقط بیننده ی بی سر و صدا نباشند و نقش اجتماعی شان را بپذیرند . درحالی که گستردگی آسیبهای این زمین لرزه با زمین لرزه ی بم به هیچ روی قابل مقایسه نیست , ولی میزان همراهی و همدردی مردم و گامهای عملی افراد شناخته شده ای مانند ورزشکاران و هنرمندان بسیار بیشتر از آن زمان به چشم می آید .

به باور من نکته ی ارزشمند این جریان کمک رسانی بیشتر به آسیب دیدگان نیست , نکته ی مهم این است که مردم , دیگر در گوشه ای نمی نشینند و حکم صادر کنند که دولت چنین کند , کشورهای بیگانه چنان کنند . مردم دست به زانوی خودشان گرفته اند و برای کمک به هم میهنشان بر خواسته اند .

اگر ما وظایف خودمان را خوب بشناسیم , حتما حقوقمان را هم بهتر خواهیم شناخت .

بله , روشنایی هایی در افق جامعه ای ایرانی پیداست , بیش از مهرماه سال گذشته .

کریم باقری در تلاش برای گردآوری کمک در بازار تبریز , رسول خطیبی و سیروس دین محمدی هم همراهی می کردند .

بدون دیدگاه »

No comments yet.

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب