Warning: Declaration of AVH_Walker_Category_Checklist::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.widgets.php on line 62

Warning: Declaration of AVH_Walker_CategoryDropdown::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.core.php on line 876

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
روسیاهی برای ذغالها « پرثوه

سلام

بازی های آسیایی گوان ژو به پایان رسید و البته که روسیاهی ماند برای مشتی ذغال پرمدعا . انشاالله که درد و بلای برخی بخورد بر فرق سر برخی دیگر که برخی اول با دست خالی و بدون توجه رسانه ها و بدون بوق و کرنا و حقوق ماهانه ی برابر نرخ خون پدر رفتند و افتخار کسب کردند و حتی پس از کسب افتخار نه منتی بر سر کسی داشتند و نه از کسی طلبکار شدند , اما برخی دوم از روز ازل طلبکار بودند و متکبر و طبل تو خالی .

فاطمه ی چالاکی که در ثانیه های آخر جایگزین پگاه زنگنه شد با دست پر به خانه برگشت . پگاه زنگنه در دهکده ی المپیک تصادف کرده بود

فاطمه ی چالاکی که در ثانیه های آخر جایگزین پگاه زنگنه شد با دست پر به خانه برگشت . پگاه زنگنه در دهکده ی المپیک تصادف کرده بود

چه خوش گفت کاپیتان تیم ملی یک رشته ای که : در آن دوره ای که من عضو تیم امید بودم و ۶ نفر از اعضای تیممان فیکس تیم ملی بزرگسالان بودند نتوانستیم به المپیک برویم , این تیم که هیچ .  البته آن کاپیتان گفت کار این تیم خیلی دشوار است و ما می گوییم این تیم که هیچ .

پریسا فرشیدی برنده ی مدال نقره ی تکواندو

پریسا فرشیدی برنده ی مدال نقره ی تکواندو

جالب است که سازمان ورزش ایران دست از سر پول خرج کردن برای یک رشته ی ورزشی بی بو بی خاصیت بر نمی دارد و از کیسه ی خلیفه ( که همان مردم باشند ) هر سال دهها میلیارد تومان برای پر کردن جیب ورزشکارانی خرج می کند که در هیچ میدانی چیزی برای عرضه ندارند جز ابروی بزک کرده و چشمان وسمه کشیده . موی سیخ سیخ برایشان مهم تر از انجام وظیفه و موفقیت در عرصه ی رقابت است . رقابتی که اگر موفقیتی در آن باشد نفعش در گام نخست به خود ورزشکار می رسد و در گام بعدی تازه مردم را خوشحال می کند .

جالب است که همه هم بسیج هستند که مبادا کسی حرفی خلاف میل این گلهای ناز و شاخ های شمشاد نزند , مبادا که برنجند و از فردا سر تمرین باشگاه نیایند .

در جایی که زنان کبدی کار ایران برنز می گیرند و دختران تکواند کار با همه ی محدودیتها و حق کشیها و ناداوری های کره ای ها دو نقره و سه برنز می گیرند انصافا که آن بعضیها باید به قول مادربزرگم سرشان به زیرشان باشد .

راحله ی آسمانی , برنده ی مدال نقره ی تکواندو

راحله ی آسمانی , برنده ی مدال نقره ی تکواندو

خبر تکمیلی این که : تیم فوتسال ناشنوایان ایران هم به مسابقات قهرمانی جهان راه یافت , اما بعضی ها … !!

 

بیلان عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی گوان ژو چین :

(در رشته هاي انفرادي)
1- كشتي فرنگي با كسب پنج مدال در جايگاه نخست (چهار طلا، يك برنز)

كشتي فرنگي با كسب چهار مدال طلا توسط اميد نوروزي، سعيد ابدولي، طالب نعمت پور، بابك قرباني و يك برنز توسط فرشاد عليزاده بهترين رشته ورزشي كشورمان در اين دوره از بازي هاي بود.

2- تكواندو با كسب 9 مدال در جايگاه دوم (3طلا،2نقره و 4برنز)
تكواندو كاران مرد وزن كشورمان با كسب 3 نشان طلا توسط محمد باقري، عليرضا نصر آزاداني و يوسف كرمي، دو نقره توسط راحله آسماني و پريسا فرشيدي و چهار برنز توسط سارا فكري، سمانه شش پري، سوسن حاجي پور گلي و فرزاد عبدالهي به كار خود در اين بازي ها پايان داد.

3-كشتي آزاد با كسب پنج مدال در جايگاه سوم(3طلا،1نقره و1برنز)
آزاد كاران كشورمان نيز در اين پيكارها با كسب 3 مدال طلا توسط صادق گودرزي، جمال ميرزايي و رضا يزداني، يك نقره توسط مهدي تقوي و يك برنز توسط فردين معصومي به كار خود پايان داد.

4-ووشو با كسب شش مدال در جايگاه چهارم (3طلا و 3 برنز)
ووشوكاران كشورمان نيز با كسب سه مدال طلا توسط محسن محمد صيفي، خديجه آزادپور و حميد رضا قلي پور‌ و سه برنز توسط احسان پيغمبري، الهه منصوريان و سجاد عباسي به كار خود در اين بازي ها پايان دادند.

5- دو و ميداني با كسب پنج مدال در جايگاه پنجم(2طلا،2نقره و1برنز)
ورزشكاران دو و ميداني كار كشورمان با كسب 2طلا توسط سجاد مرادي و احسان حدادي، دو نقره توسط سجاد مرادي و كاوه موسوي و يك برنز توسط محمد صميمي به كار خود در اين بازي ها پايان دادند.

6- قايقراني با كسب پنج مدال در جايگاه ششم (2طلا، 1نقره و 2 برنز)
قايقرانان كشورمان با كسب دو طلا توسط احمد رضا طالبيان و محسن شادي ، يك نقره توسط شاهو ناصري و دو برنز تيمي به كار خود در اين مسابقات پايان داد.

7- كاراته با كسب چهار مدال در جايگاه هفتم( 2طلا، 2برنز)
كاراته كاهاي كشورمان نيز با كسب 2 طلا توسط جاسم ويشگاهي و ذبيح اله پورشيب و دو برنز توسط فاطمه چالاكي و سميرا ملك پور به كار خود در بازي هاي آسيايي گوانگجو پايان دادند.

8- وزنه برداري با چهار برنز در جايگاه هشتم(1 طلا، 2نقره و 1برنز)
وزنه برداران كشورمان نيز با كسب يك طلا توسط بهداد سليمي و دو نقره توسط مرتضي رضاييان و اصغر ابراهيمي، يك برنز توسط سجاد انوشيرواني به كار خود پايان دادند.

9- تيراندازي با كسب سه مدال در جايگاه نهم (2نقره و 1برنز)
تيراندازان كشورمان نيز دو مدال نقره انفرادي و تيمي توسط الهه احمدي و تيم سه نفره و يك مدال برنز توسط تيم سه نفره تفنگ بانوان در اين بازي ها بدست آورد.

10- جودو با كسب دو مدال در جايگاه دهم (1 نقره و 1 برنز)
در جودو نيز هر دو مدال نقره و برنز كشورمان را رضا رودكي به ارمغان آورد.

11- بوكس با كسب سه مدال در جايگاه يازدهم (3 برنز)
بوكسورهاي كشورمان نيز با كسب سه نشان برنز توسط محمد ستارپور، علي مظاهري و روح اله حسيني به كار خود در گوانگجو پايان داد.

12- دوچرخه سواري با كسب دو مدال در جايگاه دوازدهم (2برنز)
تيم ملي دوچرخه سواري ايران در بازي هاي آسيايي توانست در رشته هاي تيم اسپرينت و دور امتيازي به مدال برنز دست يابد و حسين عسگري در رقابت هاي تايم تريل انفرادي جاده مقام سوم آسيا را كسب كرد.
تيم ايران نيز در بخش پيست نيز به يك مدال برنز دست يافت.

(در رشته هاي تيمي)
1- تيم ملي كبدي مردان و زنان ايران با كسب دو مدال در جايگاه نخست (1نقره و 1 برنز)

مردان كشورمان در ديدار نهايي در برابر تيم قدرتمند هند متحمل شكست شدند و به مدال نقره بسنده كردند.
زنان كشورمان نيز در ديدار رده بندي مقابل تيم ملي بنگلادش پيروز شد و نشان برنز را از آن خود كرد.

2- تيم ملي هندبال و واليبال ايران به طور مشترك در جايگاه دوم تيمي (1 نقره)
تيم ملي هندبال ايران با قبول شكست در ديدار نهايي مقابل تيم قدرتمند كره جنوبي براي نخستين بار در تاريخ اين رشته ورزشي در كشورمان نايب قهرمان آسيا شد و به كار خود در گوانگ جو پايان داد.
تيم ملي واليبال ايران نيز در ديدار نهايي برخلاف پيش بيني ها برابر ژاپن تن به شكست داد و به نايب قهرماني رسيد.

3- بسكتبال با كسب مدال برنز در جايگاه سوم (1برنز)
تيم ملي بسكتبال ايران نيز با نبود ستارگان خود در دور نيمه نهايي برابر چين شكست خورد و راهي مرحله رده بندي شد و در اين مرحله برابر ژاپن را شكست داد و به مدال برنز رسيد.

و اما رشته هاي ورزشي فوتبال، واليبال ساحلي، شنا‌ و شيرجه، شطرنج، شمشيربازي، ژيمناستيك، پينگ پنگ، بيليارد و اسكيت نيز بدون كسب هيچ افتخاري به كار خود در اين دوره از بازي ها پايان دادند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

1 دیدگاه »

  1. هانی
    7:15 ق.ظ در ژانویه 10th, 2011

    خیلی عالی بود…
    ممنون از توجهتون

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب