Warning: Declaration of AVH_Walker_Category_Checklist::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.widgets.php on line 62

Warning: Declaration of AVH_Walker_CategoryDropdown::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-content/plugins/extended-categories-widget/4.2/class/avh-ec.core.php on line 876

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/vehcom/domains/parsaveh.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
بزرگترین خودکشی گروهی تاریخ « پرثوه

این یک مطلب شاد و تفریحی نیست , اما  اندوهناک و تاسف برانگیز هم نیست , چون اتفاقی که در ادامه شرحش می آید با میل و اراده و اختیار کامل همه ی بوجود آورندگانش بوده و همگی سرنوشتشان را خودشان انتخاب کرده اند .

جیمز جونز مقدس

جیمز جونز مقدس

در سالهاي آغازین دهه ي 60 ميلادي در ايالت کاليفرنياي آمريکا کشيشي به نام جيمز جونز  از اهالي اينديانا فرقه اي مذهبي را بنيان گذاري کرد که بر پايه ي شعارهايي مثل برابري سياه و سفيد و تسويه ي جامعه و دولت از پليدي و فساد استوار بود . در کوتاه زماني گروه بزرگي از مردم گرداگرد او جمع شدند و شمار پيروانش بسيار زياد شد .
گويا شرايط اجتماعي نامناسبي که در سالهاي پس از پايان جنگ ويتنام بر آمريکا مستولي شده بود و شدت گرفتن احساسات نژاد پرستانه در برخي ايالتهاي آمريکا باعث شده بود تا کسب و کار جيمز جونز رونق زيادي بگيرد و شدت شيفتگي مردم به او به درجه اي برسد که در يکي از سخنراني هايش اعلام کند :

” اگر خدا را در وجود من مي بينيد اشکالي ندارد “ !!!!

( بقیه در ادامه ی مطلب )

جونز در 1965 طرفدارانش را به اقامت در منطقه  ی مایوکیا در کالیفرنیای شمالی فراخواند و مدتی پس از آن آنها را به سانفرانسیسکو برد . در نتیجه ی شهرت زیاد مدتی مشاور شهردار سانفرانسیسکو بود و با در دست گرفتن کمیسیون مسکن شهر و ساختن مسکن انبوه و ارزان بسیاری از فقرای بی خانمان را صاحب خانه کرد.

در این تصویر تبلیغاتی جونز مقدس!! با کودکانی از نژادها و قومیتهای متفاوت ( سیاه , سفید و چینی و … ) دیده می شود

در این تصویر تبلیغاتی جونز مقدس!! با کودکانی از نژادها و قومیتهای متفاوت ( سیاه , سفید و چینی و … ) دیده می شود

در سالهای بعد با بالا گرفتن کار او اتهاماتی از قبیل ارتباط در قاچاق اسلحه , فساد مالی و سوء استفاده از نذورات مردم به او وارد شد که ادامه ی کار را برایش سخت می کرد .

پس به پیروان دستور هجرت به گویان در آمریکای جنوبی را داد . در گویان شهری ساختند به نام جونزتاون که قرار بود آرمان شهر او و پیروانش باشد . جایی که به قول خودش دیگر ترسی از مشکلات مالی و بمب اتمی نداشتند .

یکسال بعد جسته و گریخته اخباری از شکنجه و حبس افرادی که می خواستند از آرمان شهر او بازگردند به آمریکا رسید . در 18 نوامبر 1978 یک  سناتور دموکرات به نام لئو رایان به همراه یک هیئت دولتی به گویان رفتند تا وضعیت ساکنان این بهشت خیالی را بررسی کنند .

واکنش جونز تندتر از حد انتظار بود . اعتراض شدید او به حضور هیئت دولتی در بهشت شخصی اش , حمله ی یکی از محافظانش به لئو رایان را به دنبال داشت که رایان از ضربه ی چاقوی وی گریخت و جان به سلامت برد .

رایان  تمامی افرادی که می خواستند از جونزتاون فرار کنند را همراه خود به فرودگاه کوچکی در همان منطقه برد . اما تا قبل از رسیدن به هواپیما همگی به دستور شخص جیمز جونز به رگبار بسته  و کشته شدند .

فراریانی که به دست گارد جونز در آستانه ی سوار شدن به هواپیما به قتل رسیدند

فراریانی که به دست گارد جونز در آستانه ی سوار شدن به هواپیما به قتل رسیدند

جونز که می دانست انتقام دولت آمریکا شدید خواهد بود در یک لحظه تحت تاثیر خشم تصمیم بزرگی گرفت , خودکشی گروهی .

از بلندگوهای شهر مردم را تشویق به تجربه کردن یک لذت بزرگ کرد , لذت مرگ .

نوشیدنی های مسموم شده با آرسنیک بلافاصله آماده شدند . گویا فریاد میزده : اول به کودکان  بنوشانید و بعد خودتان بنوشید .

کشتن کودکان و پس از آن خودکشی

کشتن کودکان و پس از آن خودکشی

هرکس که از مسموم کردن خودش سر باز می زده بوسیله ی گارد جونز به قتل می رسیده تا در ایمان سایرین خللی وارد نشود . نتیجه اینکه در عرض چند دقیقه 918 نفر خودشان را مسموم کردند و جونز هم با شلیک گلوله به زندگی خود خاتمه داد .

فقط 11 یا 12 نفر از افراد گارد زنده مانده و گریختند .

تصاویری که در ادامه می آیند به وضوح بیانگر یک حس مشترک و خواست همگانی است . همه ی افراد به یک شکل و در یک جهت و رو به یک قبله ( احتمالا شخص جونز ) مرگ را با آغوش باز پذیرفته اند , به امید تجربه ی شادی و لذت !!

تصویر هوایی بهشت جونز

تصویر هوایی بهشت جونز

خانواده های همدل و همراه

خانواده های همدل و همراه

کلافگی و سردرگمی ماموران از پشت سر هم پیداست

کلافگی و سردرگمی ماموران از پشت سر هم پیداست

بازگشت اجساد به آمریکا

بازگشت اجساد به آمریکا

خبرگذاری تخیل گرای فاکس نیوز را ببینید که این رویداد را به حمله ی اسلام گرایان نسبت داده است .

خبرگذاری تخیل گرای فاکس نیوز را ببینید که این رویداد را به حمله ی اسلام گرایان نسبت داده است .

منبع اطلاعات این مقاله سایت تبیان و ویکی پدیای انگلیسی و چند سایت دیگر بودند .

ضمنا جست و جو در بخش تصاویر گوگل شما را به عکسهای بیشتری از این رویداد شگفت انگیز می رساند .

یزدان یاریمان کند در آگاه تر شدن , هم ایدون باد

ارادتمند

وحید فلاحی

11 Comments »

 1. رضا مرندی
  1:43 ب.ظ در آگوست 28th, 2010

  چه پدیده ای …
  چه دیکتاتور با احساسی …

 2. فرشاد
  8:42 ق.ظ در آگوست 29th, 2010

  عجب انسانهایی 😀
  نه عجب مطلبی! :-“

 3. ارميا
  8:53 ق.ظ در آگوست 29th, 2010

  خيلي جالب بود.مرسي

 4. سهند
  10:07 ق.ظ در آگوست 29th, 2010

  سلام
  من هم خیلی خوشحال شدم که به وبلاگ من سر زدید.امیدوارمکه شما هم موفق باشید

 5. سهند
  10:09 ق.ظ در آگوست 29th, 2010

  در ضمن شما هم لینک شدید

 6. احسان
  1:06 ب.ظ در آگوست 29th, 2010

  جالب بود به امید موفقیت بیشتر وزیادشدن عقل مردم جهان

 7. سعيد
  4:57 ب.ظ در سپتامبر 3rd, 2010

  آدولف هیتلر رهبر رایش سوّم در شامگاه ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ به زندگی خود پایان داد.هیتلر در زمان مرگ تنها ۵۶ سال داشت.هیتلر ۳۶ ساعت قبل از مرگش با معشوقه خود، اوا براون که از زمان شروع فعالیت در حزب نازی با او در یک عکاسی که مشتری آنجا بود آشنا شده بود پیمان زناشویی بست و با اینکه خبر نفوذ نیروهای متفقین تائید شده بود،هیتلر در آخرین ساعات عمرش با اوا براون ازدواج کرد و هنگام خودکشی نیز اوا همراه وی همزمان دست به خودکشی زد.اوا براون با شکستن کپسول سیانور و هیتلر نیز با سیانور و شلیک هم‌زمان گلوله تپانچه به سرش دست به خودکشی دست زدند. پیکر بی جان آن دو را دکتر گوبلز و سایرین که در سنگر بودند به بیرون بردند و به خواست خود هیتلر و برای آنکه می خواست پیکرش هچون موسولینی به دست دشمنان نیفتد سوزانده شد

 8. احمد
  7:32 ب.ظ در فوریه 1st, 2013

  واقعا احمقانه است دیوانه ی روانی (جیمز جونز)چکار بچه ها داشت کمونیست وحشی همین بلا را مرشدش استالین سر مردم شوروی آورد

 9. احمد
  7:43 ب.ظ در فوریه 1st, 2013

  آقای فلاحی چه می نویسی (یک حس مشترک و خواست همگانی است)یا (خانواده های همدل و همراه)
  اگه واقعا خودت و خانوادت اونجا بودند حاضر بودی این بلا سرشون بیاد این چه تفکر مزخرف و غیر انسانی و وحشیانه است که از مرگ زن و بچه لذت میبره حتما خودتو به یه روانپزشک معرفی کن

 10. وحید فلاحی
  6:08 ب.ظ در فوریه 2nd, 2013

  سلام . از من پرسیده بودید که چطور از مرگ کودکان لذت برده ام , نمی دانم که بر اساس کدام یک از واژه های من شما به حس لذت پی بردید. چون تاآنجایی که خودم به یاد می آورم پس از خواندن نوشته هایی در این زمینه تا چند روزی حال خوشی نداشتم .
  پرسیده بودید که اگر خودم و خانواده ام آنجا بودیم … . شخصا هرگز پیروی هیچ پیشوای اعتقادی خود خوانده ای نبوده , نیستم و نخواهم بود . ضمنا این افراد به اسارت هم گرفته نشده بودند , خودشان با کمال میل رفته بودند و باور قلبی هم به پیشوایشان داشتند و جز انگشت شماری ( همان طور که در عکسها دیده می شود ) همگی رو به یکسو داشته و دست در گردن هم با کمال میل به آغوش مرگ رفته اند . ضمنا کمونیست بودن جیمز جونز و اقتدایش به استالین را در هیچ کجا کسی نگفته بود . کشف خودتان بود یا منبع روشنی در این زمینه دارید ؟

 11. داریوش
  11:11 ق.ظ در جولای 15th, 2013

  رسد آدمی چه جایی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a comment

خوراک RSS برای نظرات این مطلب